♥ Pri objednávke nad 50€ poštovné zdarma ♥

TOVAR V AKCII

naša cena 18,00 EUR
naša cena 13,00 EUR
naša cena 6,50 EUR

KONTAKTY

GERHARD OLÁH
Šintavská 14
851 01 Bratislava
tel: +421 904 272 092
napíšte nám

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 3,20 EUR
naša cena 27,00 EUR
naša cena 4,20 EUR

ANKETA

Ako sa vám páčia tieto stránky?

Veľmi 47% Celkom fajn 38% Nie príliš 7% Vôbec 8%

Starostlivosť o kamene
Starostlivosť o kamene

Pri používaní liečivých kameňov si po čase všimneme, že buď stratili svoj účinok, alebo sa ich účinok zmenil, prípadne že sú pri použití nepríjemné. Niekedy sa kameň navyše aj opticky zmení, alebo pukne. Je to zapríčinené tým, že kameň človeku vibrácie nielen odovzdáva, ale ich od neho aj naberá.

Kým človek vďaka vysokému podielu vody dokáže tieto vibrácie ľahko nabrať, kameň so svojou relatívne malou masou má problém kompenzovať tie vibrácie, ktoré od človeka nabral – a navyše, keď sú hlavne negatívne alebo rušivé (bolesť, choroba a pod.). Pretože štruktúra kameňa je pomerne pevná, je jeho prispôsobivosť malá. Puknutia a zmena farieb sú pokusom o takéto prispôsobenie.

Pritom môžeme rozlišovať medzi dvoma typmi narušenia: narušením na energetickej rovine kameňa a narušením na informačnej rovine kameňa. Na energetickej rovine dochádza k nabíjaniu kameňa elektrostatickou energiou, hlavne pri kontakte s kožou a častom šúchaní. Jantár a turmalín sa takto napríklad elektrizujú. Kameň tým stráca na pružnosti, akoby bol vyčerpaný.

Na informačnej rovine sa do kameňa zapisujú skúsenosti, nálady a vnemy. Ak proces liečenia trvá príliš dlho alebo ak sa kameň príliš dlho používa, môže informácia o chorobe prehlušiť informáciu o liečivej schopnosti kameňa. Tak sa potom stane, že napr. obvykle pohodový, toleranciu podporujúci aventurín spraví zo svojho majiteľa agresívneho zlostníka.

Veľmi opatrne preto treba narábať hlavne s horským krištálom, ktorý je veľmi prispôsobivý a “učenlivý”, ale práve preto aj náchylný meniť svoje programovanie.

Čistenie:

Umytie kameňa pod studenou tečúcou vodou je prvý krok, ako z kameňa odviesť povrchový náboj. Obvykle táto “sprcha” trvá pol minúty, pričom kameň šúchame prstami. Pritom môžeme ešte vizualizovať žiarivé fialové svetlo, ktoré kameň zbavuje nabraných energií a informácií.

Tento spôsob nevyhovuje poróznym kameňom alebo kameňom s citlivým povrchom, rovnako ako náhrdelníkom (napr. selenit). Tieto možno vybiť na ametyste alebo hematite. Na tento účel sú vhodné drobné ohladené kamienky, na ktoré sa minerál položí (drť). Obvykle postačí 24 hodín. Potom ho možno nechať nabíjať na slnku alebo počas splnu na mesačnom svite. Pohodlná a bezpečná možnosť je nabíjať kameň na horskom krištále, pretože slnečné svetlo nesvedčí každému druhu kameňa (tyrkys, opál, ruženín, rodonit, ametyst).

Aj po statickom vybití kameňa zostávajú nabraté informácie ešte v ňom. Ak by sme ich nevyčistili, aktivizovali by sa pri najbližšom použití – a miesto liečenia by mohli zhoršiť náš stav. Takisto transport kameňa môže kameňu privodiť skúsenosti, bez ktorých sa obídeme. Preto potrebujeme urobiť energetické čistenie informačnej roviny kameňa. Máme viacero možností:

  • čistenie na ametyste
  • čistenie na hematite

Čistenie na ametyste

Čistenie na ametyste sa deje prednostne v ametystovej geóde, ale aj na zhluku ametystových kryštálov. Za čistenie zodpovedá obsah železa v ametyste. Čím tmavší ametyst, tým hlbšie jeho čistenie zasahuje. Najlepší je tmavý indický ametyst. Pritom energetické čistenie v geóde trvá asi štyrikrát dlhšie ako použitie kameňa, avšak najviac 8 hodín (t.j. cez noc). Ďalšie čistenie už kameňu nič neprinesie, hoci ho ani nepoškodí. Ak čistíme na ametystovom zhluku, trvá čistenie dlhšie, pretože energia pôsobí len z jedného smeru a nie z viacerých strán ako u geódy.

Čistenie na hematite

Hematit tiež obsahuje železo. Železo prispieva k jasnému rozlišovaniu kameňa medzi dvoma pólmi a k oslabeniu negatívnych informácií. Príklady želežitých rúd sú hematit, goethit, limonit, pyrit, siderit a magnetit. Kubická štruktúra magnetitu ešte prispieva k obnoveniu energetického poľa kameňov. Pri takomto čistení sa kameň alebo náhrdelník položí na hematitový blok alebo do nádobky naplnenej drobnými hematitovými kamienkami a nechá sa tam ležať 20 minút.

(Pozor: Hematit by sme teda nemali dávať do kontaktu s inými kameňmi, pretože ich vybíja.)

Ďaľšie spôsoby čistenia informačnej roviny kameňa:

  • kadidlo: olibanum, myrha, kopál, morská soľ, železník/verbena a medovka
  • zakopať do zeme, pričom vloženie do kvetináča na očistu nepomôže, lebo táto hlina nie je spojená so zvyškom Zeme

 

Kedy použiť mesačný svit a kedy slnečný?

Slnečná energia je jangová (“mužská”), silná a donucujúca. Mesačná energia je jinová (“ženská”), mäkká a nenápadne usmerňujúca. Podľa typu účelu alebo liečby možno rozhodnúť, či kameň nabijeme jangovou energiou a jeho nositeľa “dobijeme” do stavu, keď energia bude pôsobiť, alebo použijeme jinovú energiu, ak má vnútorné problémy alebo citlivo reaguje na zmeny počasia či trpieva výkyvmi nálad.

Kedy je kameň nabitý?

Keď je kameň nabitý, obvykle to cítime v ruke. V prijímacej, teda u praváka v ľavej a naopak. V strede dlane pod prostredníkom medzi čiarou hlavy a čiarou citu je miesto, kde je jedna z bočných čakier, ktorá veľmi dobre prijíma vibrácie. “Unavený” kameň máva pichľavú alebo veľmi slabú vibráciu; keď je nabitý, doslova nám drnčí v ruke.

Kam s kameňom?

Keď idete spať, môžete si kameň dať na nočný stolík, pod vankúš (potom na vás pôsobí aj v noci), alebo ho môžete položiť k ostatným kameňom. Rozhodne by ste ho nemali zatvárať do priečinkov alebo škatúľ – nechajte ho “dýchať” ten istý vzduch a to isté svetlo, čo aj vy.


KONTAKTY

GERHARD OLÁH

Adresa: Šintavská 14

PSČ: 851 01 Bratislava

Email: olahgerhard@gmail.com

Telefón: +421 904 272 092

NDJjYmM