Používame súbory cookie, aby sme vám umožnili pohodlné prehliadanie webovej stránky a vďaka analýze prevádzky webovej stránky neustále zlepšovali jej funkcie, výkon a použiteľnosť. Podrobné informácie a nastavenia ku cookies nájdete tu.

♥ Doprava zdarma od 80€ a hodnotný darček od nás k tomu ♥ Do vypredania nálepky ku každej objednávke


Úvod »Exkluzívne šperky» Zafír strieborný prsteň brúsený drahokam


    

Zafír strieborný prsteň brúsený drahokam

prsteň

novinka

skladom

 

Skladom: 0 ks
Číslo produktu: 775
naša cena:
79,00 EUR (nie sme platcovia DPH)

Strieborný prsteň s pravým fazetovaným zafírom dovezenym zo Srí Lanky, certifikát k dispozicii. Drahokam zafír v prekrásnej modrej farbe je uchytený v striebre s puncom kvality Ag 925/1000 prsteň je nastaviteľný. Zasielame v darčekovom balení.

 • Veľkolepý a svätý Zafír vo všetkých svojich nebeských odtieňoch je kameňom múdrosti a kráľovskej ceny, proroctva a Božej priazne. Navždy sa spája s posvätnými vecami a považuje sa za klenot drahokamov, klenot ponorený do histórie a tradície takmer každého náboženstva. Pre staroveký a stredoveký svet Zafír nebeskej modrej znamenal vrchol nebeskej nádeje a viery a verilo sa, že prináša ochranu, šťastie a duchovný vhľad. Bol to symbol moci a sily, ale aj láskavosti a múdreho úsudku. 
 • V hebrejskej tradícii mali obaja kráľ Šalamún a Abrahám zafírske talizmany a zákon daný Mojžišovi na vrchu bol údajne vyrytý na zafírových tabuľkách. Gréci ho nosili pre múdrosť v Delfách, keď hľadali odpovede od Oracle v Apolónovej svätyni. Budhisti verili, že prináša oddanosť a duchovné osvietenie, a hinduisti považovali Zafír za jeden z „veľkých drahokamov“ používaných v chrámoch na bohoslužby a na zosúladenie astrologických vplyvov. V kresťanstve sa používal v cirkevných kruhoch a pre svoju ochrannú a vhľadnú moc si ho vážili králi a šľachta. 
 • Zafír je dnes stále Kameňom múdrosti, kráľovským kameňom učenia, duševnej bystrosti a psychickej aktivácie, hľadačom duchovnej pravdy. Jeho čistý Modrý lúč vnáša do mysle poriadok a liečenie, prepožičiava silu a sústredenie a schopnosť vidieť povrchové zdanie základných právd a využiť tieto vedomosti. Stimuluje čakry hrdla a tretieho oka a umožňuje človeku prístup k hlbším úrovniam vedomia s cieľom získať lepšie pochopenie seba. Modrý Zafír, ktorý je spájaný s planétou Saturn, zahŕňa poriadok, štruktúru a sebadisciplínu a je ideálny na dosahovanie cieľov a uskutočňovanie myšlienok vo forme. Vďaka schopnosti zafíru premieňať negatívne myšlienky a energiu, je vysoko efektívny aj pri liečbe zeme a čakier. 
 • Zafír nás oslobodzuje od našich „vnútorných väzení“ a psychického utrpenia, ktoré môže spôsobiť, že sa emočne uzavrieme. Môže to byť účinná pomoc pri liečbe neuróz alebo dokonca psychóz.  Zafír uvoľňuje depresie a zlepšuje náladu. Prináša mysli upokojenie a sústredenie a obnovuje rovnováhu v tele. Pomáha tým, ktorých ľahko ovplyvňujú názory ostatných. Podporuje úplnejšie pochopenie seba samého a pomáha človeku stať sa bezpečnejším vo svojich vlastných názoroch a znalostiach a vyjadrovať tieto pravdy ostatným. 
 • Zafír je odroda korundu, minerálu oxidu hlinitého, ktorý sa tvorí v hranolových tabuľkových, bipyramidových alebo romboedrických kryštáloch, môže byť priehľadný až nepriehľadný. Modrá je považovaná za „skutočnú“ farbu zafíru a je najčastejšie uznávanou farbou, aj keď sa zafír poznáme v rôznych farbách ( zelený, žltý). Modrý zafír má odtieň od bledej po hlbokú azúrovú alebo tmavú kráľovskú modrú až po indigo, pričom najžiadanejšou farbou je zamatovo modrá nevädza, ktorá sa tiež nazýva Kašmír alebo bleu de roi. Názov Sapphire je odvodený z latinského sapphirusu , gréckeho sappheiros a sanskrtského sanipryam , čo znamená „modrý kameň“.
 • Zafír je výnimočný na upokojenie a zameranie mysle, umožňuje uvoľnenie psychického napätia a nežiaducich myšlienok. Podporuje otvorenie mysle pre krásu a intuíciu, prináša ľahkosť a radosť, pretože obnovuje rovnováhu v tele. Použite modrý zafír na udržanie svojej duchovnej cesty a na pomoc v otázkach sebadisciplíny, či už ide o bežné denné úlohy alebo činnosti vyžadujúce extrémne zameraniePomáha v dobách zmien udržiavať jasnú predstavu o tom, kam chcete ísť a ako sa tam dostať. Zafíry sú symbolom integrity a sú vysoko účinné na rýchle a pozitívne vyriešenie právnych záležitostí a otázok týkajúcich sa spravodlivosti. Pretože sa modrý zafír tradične nosil pri podpisovaní zmlúv, noste čo i len jeho kúsok pri podpisovaní zmlúv alebo finančných rokovaní. Je účinný pri smerovaní liečivých síl z anjelského alebo vyššieho zdroja do liečiteľa a je obľúbený u liečiteľov Reiki. Zafír tiež zosilňuje hojenie prostredníctvom hlasu.
 • Zafír sa používa na liečenie očných infekcií a na zlepšenie zraku, sa tiež používa na zmiernenie bolesti hlavy, horúčky, krvácania z nosa a problémov s ušami, vrátane sluchu, infekcií, nerovnováhy vnútorného ucha a vertiga.  Je prospešný pre štítnu žľazu, opuchnuté žľazy a pri liečbe problémov súvisiacich s rečou a komunikáciou. Považuje sa tiež za užitočný pre nervový systém a pri liečbe porúch krvi, demencie a degeneratívnych chorôb. 

 • Odporúčame čistiť na hematitovej drti alebo vydymovať našimi vydymovadlami.
 • Kontakt s chemikáliami (lúhy, alkohol obsahujúce čistidlá) môže ovplyvniť vzhľad. Takisto ho treba chrániť pred soľami, octom, kozmetickými krémami, olejmi, dezodorantmi, vodou po holení, lakom na vlasy, ultrazvukom a amoniakom.
 • Odporúčame darčekové balenie.

Upozornenie: Kamene sú fotené za priameho svetla a ich farba sa aj vďaka rôznej kalibrácii monitorov môže jemne líšiť. Žiadny z kamienkov nie je 100%-ný, ale pretože sa jedná o prírodný minerál, je jedinečný (každý líši tvarom, veľkosťou a farebnosťou), rovnako ako aj my - ľudia, každý prekrásný vo svojej nedokonalosti. Prosím berte túto skutočnosť do úvahy, pri svojej objednávke. Kamene dôkladne vyberáme, kým vám ich zašleme. Dúfame, že každý kamienok, ktorý k vám príde, bude nápomocný vo vašom živote. Nakupujte s dôverou. Zrieknutie sa zodpovednosti.

NjQzMTU4Z