Používame súbory cookie, aby sme vám umožnili pohodlné prehliadanie webovej stránky a vďaka analýze prevádzky webovej stránky neustále zlepšovali jej funkcie, výkon a použiteľnosť. Podrobné informácie a nastavenia ku cookies nájdete tu.

Doprava zdarma pre objednávky nad 80€ a hodnotný darček od nás k tomu! 


Úvod »Exkluzívne šperky» Topaz fazetovaný choker


        

Topaz fazetovaný choker

choker

novinka

skladom

 

Skladom: 0 ks
Číslo produktu: 1129
naša cena:
39,00 EUR (nie sme platcovia DPH)

Choker z drahokamu topáz - fazetované 4 mm kryštály s nádhernými žiarivými odleskami, ktoré fotografia nevie zachytiť. 

Šperk, ktorý neprehliadne nikto a pritom je nesmierne jemný, nežný, ženský a luxusný. 

  • Už tisíce rokov samotná zmienka o Topáse vyvoláva myšlienky bohatstva a luxusu, vplyvu a štedrosti, živosti a sily. Vlastniť ho, prináša človeku skutočnú lásku a vernosť, priateľstvo a jemnú povahu, ale aj dary odvahy a múdrosti, úspech vo všetkých snahách. Jeho energia, pochádzajúca zo slnka, presahuje čas aj priestor a je jedným z najmilších a najpriaznivejších kryštálov, ktoré človek môže darovať sám sebe.
  • Názov Topás pravdepodobne pochádza zo slova topazos , slova znamenajúceho „hľadať“ a názvu prideleného jedinečným drahokamom objaveným na starom a temnom ostrove Topazios v Červenom mori, ktorý sa teraz nazýva Zabargad. Ostrov však nikdy nebol náleziskom Topásu, ale bol hlavným zdrojom Peridotu. Niektorí vedci sledujú pôvod mena späť do Sanskritu, starodávneho jazyka Indie, kde slovo topas alebo tapaz znamená „oheň“. 
  • Číry ( biely alebo strieborný topáz ) -  prináša vedomie svojich myšlienok, činov a karmy, rovnako ako kozmické vedomie a pochopenie „veľkého“ obrazu a toho, ako človek do toho všetkého zapadá. Tento vysoko vibračný kryštál, stimulujúci korunnú a éterické čakry, rozpúšťa duševné pripútanosti a prečisťuje emócie a pomáha tak liečiť dušu. Podporuje duchovný rozvoj a pracuje na objasnení zámeru človeka a jeho zosúladení s Božskou vôľou, aby sa prejavil vo fyzickom svete. Číry Topáz odstraňuje zaseknutú alebo stagnujúcu energiu a umožňuje človeku objaviť vnútorné bohatstvo vedomostí a schopností a posunúť tvorivé a duchovné snahy na maximum. Je vysoko efektívny pri zdokonaľovaní psychických a intuitívnych darov, najmä jasnovidectva.
  • Topás je kameň lásky a šťastia a je vysoko efektívny na dosiahnutie úspešného cieľa. Je vynikajúci na prilákanie správneho človeka do života, na priateľstvo, lásku alebo podnikanie alebo na zlepšenie existujúcich vzťahov. Podporuje čestnosť, vernosť a dôveru. 
  • Topás je uznávaný pre podporu zdravia a pohody a na nápravu porúch v tele. Predpokladá sa, že posilňuje nervy, podporuje trávenie a vstrebávanie živín a stimuluje metabolizmus. Verí sa tiež, že odhaľuje a bojuje proti minulému životnému štýlu porúch príjmu potravy, najmä anorexii.
  • Topás bol uznávaný už v 10. storočí za jeho pomoc pri liečení očných chorôb a slabosti videnia, pri zmierňovaní duševných chorôb a pri obnovovaní zmyslovej straty chuti. Tiež sa predpokladá, že zmierňuje bolesti srdca.

Odporúčame čistiť na hematitovej drti alebo vydymovať našimi vydymovadlami.

Upozornenie: Kamene sú fotené za priameho svetla a ich farba sa aj vďaka rôznej kalibrácii monitorov môže jemne líšiť. Žiadny z kamienkov nie je 100%-ný, ale pretože sa jedná o prírodný minerál, je jedinečný (každý sa líši tvarom, veľkosťou a farebnosťou), rovnako ako aj my - ľudia, každý prekrásný vo svojej nedokonalosti. Prosím berte túto skutočnosť do úvahy, pri svojej objednávke. Kamene dôkladne vyberáme, kým vám ich zašleme. Dúfame, že každý kamienok, ktorý k vám príde, bude nápomocný vo vašom živote. Nakupujte s dôverou. Zrieknutie sa zodpovednosti.

ZDM5OG