Poštovné zdarma pri nákupe nad 80€ 


Úvod »» Topás imperiál guľa


    

Topás imperiál guľa

priemer 6 cm

novinka

skladom

 

Skladom: 0 ks
Číslo produktu: 258
naša cena:
22,90 EUR ( Nie sme platcovia DPH )

Drahokam Topás vo forme gule, priemer 6 cm.

 • Už tisíce rokov samotná zmienka o Topáse vyvoláva myšlienky bohatstva a luxusu, vplyvu a štedrosti, živosti a sily. Vlastniť ho, prináša človeku skutočnú lásku a vernosť, priateľstvo a jemnú povahu, ale aj dary odvahy a múdrosti, úspech vo všetkých snahách. Jeho energia, pochádzajúca zo slnka, presahuje čas aj priestor a je jedným z najmilších a najpriaznivejších kryštálov, ktoré človek môže darovať sám sebe.
 • Názov Topás pravdepodobne pochádza zo slova topazos , slova znamenajúceho „hľadať“ a názvu prideleného jedinečným drahokamom objaveným na starom a temnom ostrove Topazios v Červenom mori, ktorý sa teraz nazýva Zabargad. Ostrov však nikdy nebol náleziskom Topásu, ale bol hlavným zdrojom Peridotu. Niektorí vedci sledujú pôvod mena späť do Sanskritu, starodávneho jazyka Indie, kde slovo topas alebo tapaz znamená „oheň“. 
 • Termín „imperiál Topás“ vznikol v 19. storočí v Rusku, pohorie Ural bolo popredné nálezisko topásu. Tu nájdené vzácne ružové drahé kamene boli pomenované na počesť ruského cára a vlastníctvo týchto kameňov bolo obmedzené na kráľovskú rodinu. Dnes sa v obchode s drahokamami všeobecne používa tento názov pre topás v ružových, ružovkastých, zlatožltej-oranžovej, oranžovo-hnedej a červenej farbe, najcennejších formách.
 • Zlatý alebo imperiál Topás - zahŕňa vznešenosť ducha, postavenia, osobnej vôle a schopnosti prejaviť svoje túžby. Aktivuje čakry základnú, sakrálnu a solár plexus, ako aj korunnú, čím zvyšuje schopnosť nasmerovať svoju vlastnú energiu alebo univerzálnu energiu. Je to kameň tvorivosti a úmyslu, ktorý vytvára hojnosť v kontexte toho, čo je vhodné pre cestu duše. Ak sa používa s úctou, je vynikajúcim kryštálom pre vedomé zladenie najvyšších síl vo vesmíre a môže sa použiť na ukladanie informácií, energie, myšlienok a lásky prijímaných týmto spôsobom. Rovnako ako batéria dokáže duchovne a fyzicky dobiť, zvýšiť vieru a optimizmus a zvýšiť sebadôveru, sebahodnotu a hrdosť na svoje schopnosti bez toho, aby pozdvihol ego. Tento kameň je prospešný pre tých, ktorí hľadajú slávu alebo prekonávajú obmedzenia, aby vykonávali veľké činy, pretože zvyšuje charizmu človeka a priťahuje užitočných ľudí.  Je to vynikajúci kryštál na meditáciu a spojenie s Bohom, Vzostúpenými Majstrami a Archanjelmi.
 • Topás je kameň lásky a šťastia a je vysoko efektívny na dosiahnutie úspešného cieľa. Je vynikajúci na prilákanie správneho človeka do života, na priateľstvo, lásku alebo podnikanie alebo na zlepšenie existujúcich vzťahov. Podporuje čestnosť, vernosť a dôveru. 
 • Topás je uznávaný pre podporu zdravia a pohody a na nápravu porúch v tele. Predpokladá sa, že posilňuje nervy, podporuje trávenie a vstrebávanie živín a stimuluje metabolizmus. Verí sa tiež, že odhaľuje a bojuje proti minulému životnému štýlu porúch príjmu potravy, najmä anorexii.
 • Topás bol uznávaný už v 10. storočí za jeho pomoc pri liečení očných chorôb a slabosti videnia, pri zmierňovaní duševných chorôb a pri obnovovaní zmyslovej straty chuti. Tiež sa predpokladá, že zmierňuje bolesti srdca a obmedzuje chrápanie.
 • Žlté, zlaté a imperiál topásy sú obzvlášť užitočné na dobíjanie tela, prekonanie nervového vyčerpania a podporu regenerácie tkanív. Sú ideálne na pooperačnú rekonvalescenciu, zlepšujú krvný obeh a zmierňujú problémy so studenými nohami. Môžu byť použité pri liečení porúch pečene, žlčníka a endokrinných žliaz. Tieto slnečné topásy sú skvelými pomôckami na boj proti depresii a zlepšeniu funkcie mozgu a môžu byť prospešné pre starších ľudí alebo pre osoby blízke smrti. Používajú sa tiež pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby.

Guľa je nielen elegantné, ale i veľmi účelné opracovanie kameňa.

Výhodou opracovania kameňa do tvaru gule je efektívne a rovnomerné vyžarovanie energie do priestoru, v ktorom sa nachádza. Obľúbené sú tiež ako masážne pomôcky.

 • Súčasťou balenia je stojanček.

Kupujete produkt na fotografii.

Upozornenie: Kamene sú fotené za priameho svetla a ich farba sa aj vďaka rôznej kalibrácii monitorov môže jemne líšiť. Žiadny z kamienkov nie je 100%-ný, avšak rovnako ako aj my - ľudia, každý jedinečný a prekrásný vo svojej nedokonalosti. Prosím berte túto skutočnosť do úvahy, pri svojej objednávke. Kamene dôkladne vyberáme, kým vám ich zašleme. Dúfame, že každý kamienok, ktorý k vám príde, bude nápomocný vo vašom živote. Nakupujte s dôverou.

N2MzYz